Списъкът на кредиторите с оспорени вземания към „Корпоративна търговска банка” АД е изготвен и е обявен на интернет страницата на Търговския регистър.

Достъпът до него е свободен.

Съгласно разпоредбите на чл. 66, ал.2 от Закона за банковата несъстоятелност (ЗБН) всеки кредитор от списъка има право в 14-дневен срок от обявяването на списъка на оспорените вземания към КТБ АД (н), т.е. до 11 декември 2015 г. (включително), да получи копие от подаденото срещу вземането му възражение и от доказателствата към него.

Според изискванията на чл.66, ал.3 от ЗБН в 7-дневен срок от изтичането на периода за получаване на копия, което в конкретния случай означава от 12 декември до 18 декември 2015 г., всеки кредитор с оспорено вземане има право да представи на синдиците на КТБ АД (н) писмено становище по възражението и да приложи доказателства.

В съответствие с чл.66, ал.4 от ЗБН синдиците се произнасят с окончателно решение по постъпилите възражения в 40-дневен срок, който започва да тече от 19 декември 2015 г.

Списъкът на кредиторите, чиито вземания са оспорени, е на разположение за проверка на интернет страницата на ТР по партидата на КТБ АД (н) - ЕИК 831184677, в раздел „Обявени актове несъстоятелност”.  Подробно описание на стъпките за достигане до мястото му в ТР можете да намерите на интернет страницата на банката: www.corpbank.bg, в раздел „Въпроси и отговори” .

Копия на документите могат да бъдат получени в деловодството на Централно управление на КТБ АД (н) – гр. София, ул. „Граф Игнатиев” №10, както и в следните подразделения на КТБ АД (н): ФЦ „Благоевград“, ФЦ „Бургас“, ФЦ „Варна“, ФЦ „Плевен“, ФЦ „Пловдив“, ФЦ „Русе“, ФЦ „София-Запад“, ФЦ „София-Център“, ФЦ „София-Юг“, ФЦ „Стара Загора“, ОРМ „Красно село“, ОРМ „Младост-1“ и ОРМ „Южен парк“.

Оспорени са вземанията на Фонда за гарантиране на влоговете от Корпоративна търговска банка. Сумата е за повече от 3, 7 млрд. лева, по-голямата част от които за изплащане на гарантираните депозити в банката.

Това става ясно от списъка с оспорените вземания на кредиторите на Корпоративна търговска банка (КТБ), който вече е със свободен достъп в Търговския регистър. 

Освен парите на Фонда за гарантиране на влоговете, оспорени са вземанията на Българската банка за развитие, "Булгаргаз", "Дунарит", НУРТС, "Булгартабак" и редица други. В изброените примери става дума за оспорване на десетки милиони левове.