Отборът на Славия надделя над този на Ботев (Пловдив) в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Сблъсъкът в столицата завърши при резултат 3:2 в полза на столичани.

В герои за домакините се превърнаха Сердер Сердеров, Валери Домовчийски и Борислав Балджийски, разписали се за победителите.

Преди това Иван Стоянов откри резултата след точно изпълнена дузпа, а крайното 3:2 бе оформено от Тодор Неделев, малко преди края.

ТОПСПОРТ проследи на живо срещата за потребителите си в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Славия - Ботев (Пд), гол от дузпа разчупи двете нули на "Васил Левски"

Шанс за "белите" да надигнат глава

Двата тима са далеч от най-добрата си форма и от дълго време не се бяха радвали на победа.

Първо в ТОПСПОРТ: Славия продава звездата си в елита на Русия!

Тарханов прибира Сердеров в Урал

"Белите" се намират на незавидното 11-о място и нямаха успех в последните си 4 мача. Ботев също изпадна в криза и от средата на октомври спечели само 1 точка - срещу Левски в Коматево.

Днес "жълто-черните" продължиха негативната си серия, която възлиза на вече 5 мача без победа, 4 от които са загубени.

Гостуването на "Васил Левски" бе по-специално за Тодор Неделев, който записа своя мач №100 с екипа на Ботев.

Славистите победиха във всяко от предишните си три домакинства на пловдивчани, а в тях Ботев не се разписа нито веднъж. Днес и двете тенденции бяха променени.

Само в ТОПСПОРТ: Фулъм не се е отказал от Велков

Трансферът все още е на дневен ред

Президентът на "белите" Венцеслав Стефанов заяви, че има пълно доверие на младия наставник Владимир Иванов и изрази надежда, че днес отборът ще заслужи трите точки. Така и стана.

В предни позиции за Славия действаше Валери Домовчийски, подпомаган от Николай Димитров и Сердер Сердеров.

Треньорът на Ботев - Николай Киров не можеше да разчита на наказания защитник Радослав Терзиев, а Филипе Бризола все още не е напълно възстановен от контузията си.

Това оказа своето влияние върху срещата, като Ботев можеше да изглежда далеч по-стабилно при голяма част от сблъсъците по дължината на терена.

Все пак пловдивчани бяха тези, които излязоха напред в резултата, като в 21-ата минута Пауло бе повален в наказателното поле от Марио Кирев и съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка.

Зад топката застана Иван Стоянов, който даде преднина на състава на гостите.

В 33-ата минута Сердер Сердеров възстанови равенството, възползвайки се от добре създала се ситуация пред съперниковата врата.

С оглед развитието на мача, равенството бе напълно заслужено, към конкретния момент.

След почивката Славия взе нещата в свои ръце и Домовчийски направи обрата в срещата пълен, разписвайки се за 2:1 в 66-ата минута от двубоя.

3:1 направи влезлият като резерва Балджийски, разписал се 10 минути преди края на мача, а по-късно Тодор Неделев оформи оказалото се и крайно 3:2.

До края и двамата треньори извършиха редица промени в съставите си, но ефект от това не беше наличен.

Така общият баланс между двата отбора към момента вече е 48 победи за Славия, 24 равенства и 46 успеха за Ботев.