Отборът на Дунав спечели домакинството си на Черно море, в мач от втория кръг на плейофите за титлата в Първа лига.

Двубоят на "Лудогорец Арена" завърши при резултат 1:0.

Единствения гол в мача вкара Мирослав Будинов, разписал се минута преди почивката.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона в Разград:

НА ЖИВО: Дунав (Русе) - Черно море

Ще се повтори ли резултатът от първия мач между двата тима?

"Драконите" са в серия от вече 8 мача без загуба в шампионата, а в предишния кръг надвиха Лудогорец с 1:0. Русенци победиха категорично "моряците" с 3:0 при първото си домакинство през кампанията на същия стадион, но днес този развой не се повтори.

Първото полувреме не стартира особено динамично и за двата тима, като те по-скоро следяха за грешка на съперника.

Гостите бяха по-активни в нападение, но пък топката се притежаваше през по-големи периоди от срещата от състава на Дунав.

Позиционната игра и тактическото надлъгване продължиха през цялата първа част, като до голяма степен те отнеха от чисто футболния блясък и качества на двубоя.

Истинският екшън бе запазен за заключителните минути от първото полувреме.

В тях първо гол в полза на Черно море бе отменен по-скоро коректно заради налична засада, а малко по-късно резултатът бе открит.

В 44-ата минута Мирослав Будинов се възползва от удивителна грешка в защитата на варненци и нокаутира стража на гостите за 1:0.

В последните мигове от полувремето Ненов пък изчисти кълбото от самата голлиния, след разбъркване в наказателното поле на Дунав, запазвайки резултата непроменен.

През вторите 45 минути резултатът се запази непроменен, въпреки че за удар без топка играта преждевременно напусна Теймур Марем.

Останали с човек по-малко, футболистите на Дунав предимно се защитаваха, изчаквайки шанса си на контраатака.

Това така и не се случи, но отборът се поздрави с ценни три точки, завоювани срещу неудобен съперника.

БФС мина на инспекция в Русе, даде препоръки за стадиона

Лицензионната комисия одобри извършените ремонтни дейности

Черно море отпадна неочаквано от Купата на България след загуба от Литекс, дни по-късно допусна поражение от ЦСКА в София, преди да капитулира и срещу Дунав в Разград днес.