Вчера бяха определени последните четвъртфиналсти за Купата на африканските нации. Това са отборите на Египет и Гана, които се класираха на първите две места в група "D" на турнира.

Двата отбора си бяха осигурили класирането за следващата фаза преди последния мач, а в пряк сблъсък за първото място Египет победи с 1:0. Успехът донесе звездата на тима Мохамед Салах с гол още в 10-ата минута. Така "фароните" продължиха напред без загуба и заеха първото място в подреждането със седем точки, докато ганайците останаха втори с шест.

В другия мач от групата, който бе без значение и за двата тима, Мали и Уганда не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Така Уганда спечели първата си точка, докато днешният им съперник завърши с две.

На четвъртфиналите Египет ще играе срещу Мароко, а Гана ще се изправи срещу един от фаворитите на букмейкърите - ДР Конго. Другите два четвъртфинала са между Буркина Фасо и Тунис и Сенегал и Камерун.

Габон елиминиран на КАН 2017 без загуба...