Балкан загуби с минималното 95-96 от унгарския Фалко Сомбатхей първия си мач от втория квалификационен кръг от "Купата на ФИБА Европа". След една седмица е реваншът в Унгария, след който победителят ще се класира за груповата фаза.

Загуба с 19 точки разлика за Берое в Белгия

Катастрофално начало за състава в турнира за Купата на ФИБА Европа

Отсъствието на Христо Запрянов се оказа фатално. През първото полувреме гостите от Сомбатхей имаха инициативата и се оттеглиха на почивката с 10 точки аванс - 44-54.

В последните минути ботевградчани натиснаха, но малко не им достигна да направят пълен обрат. Малката разлика все пак дава надежда за реванша в Унгария.

Снимка 316094

Девин Брукс беше над всички с 30 точки, 6 асистенции и 9 борби. Игор Кесар и Павел Иванов вкараха по 18 точки, докато Брендън Форчънбъри остана едва с 13 точки за 37 минути на площадката. ДиВон Уошингтън и Дейвид Хоутън също играха в по-голямата част от времето. Още трима българи влезнаха на полето: Венцислав Петков, Александър Илиев и Радослав Кочев. Те записаха общо 18 минути, но не можаха да отбележат кош.

За гостите най-точен беше Джулиън Норфлийт с 22 точки. Дарин Гоувънс наниза 20 точки.