Днес ще се изиграят четвъртфиналите от 36-то Европейско първенство по баскетбол при дамите.

Всичките двубои ще се проведат в пражката зала "О2 Арена", където ще се състоят полуфиналите и финала в събота и неделя. Очаква се финалът да е повторение на този от 2013-а година между Испания и Франция.

Европейското първенство по баскетбол при дамите навлиза в решителна фаза

Шампионките от Сърбия се спасиха от отпадане

От 13:30 часа изненадата на турнира Белгия ще играе с Италия. След тях от 16:00 часа в балканско дерби Турция и Гърция ще определят втория полуфиналист.

Най-силният европейски отбор през последните години Испания ще се срещне с Латвия от 19:00 часа и ще определи съботния съперник на балканския отбор.

Последно от 21:30 часа Франция и Словакия ще излъчат кой ще играе с Белгия или Италия.

Победителите от днешните двубои ще се класират за световното първенство догодина в Испания. Европа има пет квоти за Мондиала. Иберийките се класират директно, което означава, че най-вероятно място в шестица ще гарантира участие на световното.

България има 10 медала от европейски първенства по баскетбол при дамите. Златен през 1958-а година, 5 сребърни и 4 бронзови.