Баскетболистките на Берое статираха с победа в новия сезон на Адриатическата лига. Те гостуваха в Загреб на Трешневка 2009 и се наложиха с 69-56. Мачът е от група "A", в която са и отборите на Цървена звезда, Плейоф Ултра, Истанбулски университет и Будучност.

Тодор Стойков: Другият път повече

"Явно толкова си можем"

Българките поведоха от началото и спечелиха първата четвърт с 19-11. Това им даде самочувствие и на полувремето разликата достигна до 16 точки - 40-24. След почивката те съумяха да задържат преднината си, въпреки че на моменти хърватките се доближиха на по-малко от 10 точки.

Теодора Динева се отчете с дабъл-дабъл - 24 точки и 10 борби. Гергана Иванова добави 16 точки, а Габриела Николова - 9 точки. За Трешневка най-точна беше Карла Ерявец с 21 точки.