Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Стефан Станчев даде преднина на "моряците" на Коматево в 42-ата минута, а Атанас Илиев изравни в 69-ата минута.

Така битката за седмото място, което дава право на бараж за Лига на Конференциите, става ожесточена. Варненци, за които това бе трети мач без победа поред, имат 42 точки. Левски е с 37 точки, а малко по-късно приема Царско село. "Канарчетата" са 10-и с 26 точки.

Ботев (Пловдив) - Черно море 1:1, Атанас Илиев изравни

Срещата започва в 17:30 часа

В 5-ата минута Салиф Сисе получи в центъра на терена и опита да прехвърли излезлия напред Георги Георгиев. Топката обаче мина над вратата. Три минути след това вратарят на гостите улови слаб удар с глава на Марио Младеновски след центриране от корнер.

Снимка 531165

В 17-ата минута гредата помогна на гостите. Ботев организира отлична атака. Джонатан подаде към Емануел Току, който изведе Филип Филипов отдясно сам срещу вратаря. Защитникът заложи на силата и прати топката в горната греда.

Седем минути след това Току изведе Сисе сам срещу Георги Георгиев. Вратарят излезе и успя да избие топката, а и нападателят се препъна.

Снимка 531162

В 37-ата минута Стефан Велев получи отличен пас от Файсел Касми. Халфът се озова очи в очи с Янко Георгиев, но вратарят го затвори и блокира удара му.

Само пет минути по-късно "моряците" поведоха. Стефан Станчев бе изпуснат от Сисе при центриране от корнер и с глава отправи неспасяем удар за 0:1.

Второто полувреме започна в по-спокойно темпо. В 57-ата минута шут от далечна дистанция мина покрай вратата.

Снимка 531161

В 69-ата минута ботев стигна до изравнителен гол. Па Конате получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле. Атанас Илиев изпревари Станчев и с глава насочи топката във вратата - 1:1.

Попадението даде импулс в играта и на двата отбора. Малко след това Янко Георгиев се справи с удар на Пабло Гарсия.

Снимка 531164

В 72-ата минута Ботев можеше да стигне до пълен обрат. Реда Рабей овладя след грешка при изнасянето на топката и намери Току. Ганаецът финтира Панов и отправи удар, който бе блокиран от Станчев. Две минути след това гол на Виктор Генев беше отменен заради засада.

В 75-ата минута Гарсия опита да изненада вратаря на домакините с удар от пряк свободен удар, но топката мина опасно покрай страничния стълб. Шест минути след това резервата Родриго Вилела получи от Зе Гомеш в наказателното поле. Португалецът потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.