Ботев (Пловдив) загуби домакинството си на Лудогорец в мач от първата шестица на Първа професионална лига.

Двубоят на базата в Коматево завърши при резултат 0:2. Точни за победителите бяха Кешеру и Шверчок, разписали се още през първото полувреме.

Козмин Моци пък пропусна удар от бялата точка, като изстрелът му бе отразен вещо от Даниел Кайзер.

"Жълто-черните" имат само една победа от последните си 12 двубоя. "Орлите" бяха без успех в четири поредни мача, но днес промениха това.

Снимка 424508

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 0:2, голове на Кешеру и Шверчок!

Моци пропусна дузпа!

Първото полувреме премина по вкуса на гостуващия тим. Домакините изглеждаха обезверени и "безопасни" в атака. Доказателство за това бе фактът, че играчите на състава не отправиха нито един точен удар в очертанията на вратата на съперника си.

Всичко, с което можеше да бъде запомнена първата част за "канарчетата", бяха два далечни изстрела.

Първият бе дело на Тодор Неделев, като той го отправи в самото начало на двубоя, в отговор на непрестанните атаки към вратата на Кайзер.

След това и Антонио Вутов стреля силно, но кълбото премина покрай целта.

Снимка 424506

За разградчани всичко бе далеч по-добре изглеждащо в предни позиции, като атаките на тима се редуваха една след друга и изглежда бе само въпрос на време да се стигне до откриване на резултата.

В 29-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа за фаул срещу Бакалов в наказателното поле. Зад топката застана Козмин Моци, чийто изстрел обаче бе спасен от Кайзер.

В 35-ата минута обаче милост за домакините нямаше, като Клаудиу Кешеру сложи край на головата си суша и вкара за 0:1.

Минута преди почивката Якуб Шверчок вкара за 2:0 за "орлите", след като прати топката в мрежата, останал непокрит в наказателното поле. Той получи чудесен извеждащ пас от Недялков успоредно на голлинията и безпогрешно удвои преднината на отбора си.

Така преди паузата Лудогорец на теория бе свършил работата си срещу Ботев (Пловдив).

През вторите 45 минути домакините раздивижиха играта си, основно на база извършените промени от Николай Киров.

Наставникът на пловдивчани включи в игра Перейра и Добрев, а малко след това и Доре, които изпълняваха добре задачите си. Гол обаче така и не падаше.

Снимка 424505

Лудогорец контролираше събитията на терена и футболистите на тима нямаха намерение да се простят лесно с трите важни за тях точки днес.

Въпреки финалния щурм на Ботев (Пд), до отбелязване на нови голове в срещата така и не се стигна.

Снимка 424501

Така Лудогорец очаква последния кръг за сезона и домакинството си на Черно море, след края на което може да се поздрави с нова, осма поредна титла на България.