Царско село и Черно море завършиха наравно 0:0 на старта на efbet Лига. Двубоят в София предложи много битка. Вратарят на "моряците" Георги Георгиев на два пъти показа завиден рефлекс и спаси отбора си от сигурен гол. Варненци опитаха няколко удара от средна дистанция, които обаче не застрашиха особено вратата на "царете".

Царско село - Черно море 0:0, отлични намеси на Георги Георгиев

Мачът е от 18:45 часа

Двубоят започна с отлична намеса на вратаря на Черно море Георги Георгиев. В 8-ата минута Венци Василев засече с пета центриране от пряк свободен удар. Топката летеше застрашително към горния ляв ъгъл на вратаря на "моряците", но стражът успя да избие.

В 18-ата минута варненци бяха близо до гол. Виктор Попов достигна едно подаване от дълбочина до аутлинията отдясно и намери Родриго Вилела в наказателното поле. Португалецът овладя, обърна се и отправи удар, но не намери целта.

Снимка 540214

В 27-ата минута Сашо Александров блокира опасен удар на Родриго. Десет минути по-късно Пабло Гарсия получи пред наказателното поле. Испанецът си откри коридор, но стреля слабо.

В началото на втората част Черно море отново създаде отличен шанс за гол. Вилела намери Стефан Велев. Халфът от около 15 метра, оставен сам, нанесе удар, който Янко Георгиев успя да спаси.

Снимка 540216

В 53-ата минута Георги Георгиев се отличи с още една бляскава намеса. Шопов проби отдясно, справи се с противников защитник и изведе резервата Милчо Ангелов сам срещу вратаря. Нападателят потърси долния ляв ъгъл, но стражът на "моряците" изби.

Снимка 540217

Десет минути след това Пабло Гарсия отправи коварен удар от около 15 метра, с който Янко Георгиев се справи.

В 71-ата минута Шопов проби през центъра и изведе Петър Атанасов отляво в наказателното поле. Крилото отправи удар, който не затрудни стража на "моряците". В 84-ата минута опасен удар на Атанасов от дъгата на наказателното поле рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.