Левски и ЦСКА завършиха 1:1 в дербито от 11-ия кръг на "А" група, съобщава topsport.bg.

Пред около 15 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" "сини" и "червени" продължиха традицията от последните година да не си отбелязват повече от 2 гола в двубоите помежду си.

Здравко Лазаров откри резултата в 59-ата минута от спорна дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него. Георги Иванов донесе точката на Левски с гол в 66-ата минута.

Общо 22-ма фенове по данни на МВР са били отведени преди мача в Първо РУ - един за притежание на наркотици, двама - за нанесен побой, двама - за непристойни действия в градския транспорт, един - затова, че е счупил стъкло на автобус и още 16 - за различни хулигански прояви. В други столични районни управления са задържани още четирима фенове, нарушили обществения ред, съобщават от СДВР.

Обстановката в столицата след приключването на срещата "Левски" - ЦСКА е спокойна, съобщават от столичната полиция. Феновете на двата отбора са напуснали стадиона без инциденти. Не са регистрирани напрежение и нарушения на обществения ред и по улиците в района.