Манчестър Сити не успя да победи Селтик в последен мач от груповата фаза на Шампионска лига. Двата тима завършиха 1:1 на "Етихад".

Още преди тази среща бе ясно, че Сити ще завърши на второто място в групата и ще играе на 1/8-финалите в турнира, а тимът на Брендън Роджърс ще остане последен и ще приключи с участието си в евротурнирите този сезон.

Мениджърът на домакините Хосеп Гуардиола очаквано даде шанс за изява на повечето от резервите на тима.

Преотстъпеният от Ман Сити на Селтик под наем Патрик Робъртс откри резултата още в 4-ата минута.

Четири минути по-късно Келечи Ихеаначо изравни след асистенция на Нолито и мощен шут.

До края на полувремето, домакините владееха повече топката, но имаха само един шанс след удар на Нолито, който прати топката в аут.

След почивката пропуски за "гражданите" се отличиха с пропуски и в крайна сметка, не успяха да вкарат ново попадение.

Манчестър Сити завърши на второ място в групата с 9 точки, а Селтик приключи последен с 3 точки.