Динамо (Загреб) загуби домакинството си на Лион в мач от Група "Н" на Шампионската лига. Хърватите пазеха равенството 0:0 до 72-ата минута, но звездата на французите Александре Лаказает донесе успеха на "хлапетата" с попадение за крайното 0:1.

Домакините бяха равностойни през повечето време на първата част, но по-чистите положения бяха в полза на гостите.

Най-опасното бе в средата на полувремето, когато Серхи Дардер удари греда с далечен удар, при който имаше рикошет.

След почивката Лион наложи по-сериозен натиск, който се увенча с успех в крайна сметка. Рафаел да Силва нахлу в наказателното поле и центрира по земя успоредно на голлинията, където на празна врата Лаказет я прати в мрежата.

До края на мача Динамо опита да наложи някакъв натиск, но Лион показа, че е по-класният тим и не допусна опасност пред вратата си.

По този начин Лион запази шансовете си за класиране напред към елиминационната фаза. За целта отборът трябва да победи като домакин Севиля с повече от един гол разлика.

В момента "хлапетата" са с актив от седем точки, докато испанците са с десет. В първия мач помежду им севилци спечелиха с 1:0. Динамо пък остава на дъното без актив. Лидер е Ювентус с 11 точки.