Административният съд в София отложи делото, което рафинерия „Лукойл" води срещу Агенция „Митници" заради отнетия й лиценз.
Делото бе отложено по искане на вещите лица.
С писмена молба до съда вещите лица са поискали 45 дни, за да направят техническа експертиза.
Припомняме, на 27 юли Ваньо Танов издаде решение за прекратяване действието на лицензите за управление на данъчни складове Нефтохим Бургас и Нефтен терминал „Росенец" на лицензирания складодържател „Лукойл Нефтохим Бургас" АД.Причината за отнемането на лиценза на компанията е, че не са монтирани измервателните уреди на посочените в наредба на митниците места.
Рафинерията и терминалът "Росенец", дефакто, продължават да работят, тъй като Върховният административен съд реши, че производствения процес може да продължи, докато делата по същество не приключат.
Преди близо месец Адвокатите на "Лукойл" поискаха от ВАС да се изпрати допитване до Съда на Европейския съюз за това дали нормата на Закона за акцизите и данъчните складове, която урежда измервателните уреди, не противоречи на европейската практика.
USD
CHF
GBP
grruhhhh
на 29.09.2011 в 06:34:21 #1колкото и да отлагате,комунисти - краят ви иде !!