Берое се класира за директно за полуфиналите на турнира за Балканската лига след като завърши на първо място в своята група от втората групова фаза. В последния си мач старозагорци победиха като гост черногорския Сутиеска със 76:68 и го отстрани от по-нататъшно участие. Той се нуждаеше от задължителна победа, за да се класира за четвъртфиналите.

Мачът бе на приливи и отливи, като и двата тима редуваха добри серии. След третата четвърт резултатът беше равен. В последната Сутеска поведе с 4 точки, но финална серия от 12:0 за българите им донесе победата.

Берое докосва полуфинала на Балканската лига след трилър в Кавадарци

Чудо може да го измести от първото място в групата

Степан Тешия завърши с 14 точки за "зелените", а Тихомир Желев добави 13. Арън Джоунс пък се включи с 10 точки и 7 борби.

В другия вач от групата:

Фени Индъстрис (Македония) - Кожув (Македония) 69:70 (13:20, 13:17, 19:17, 24:16)