Берое (Стара Загора) постигна драматична победа с 94:86 (20:23; 28:13; 17:27; 16:18; 13:5) след продължение при гостуването си на шампиона Сигал (Прищина) в пореден мач от група "А" на Балканската лига. Успехът почти сигурно отваря вратите пред възпитаниците на Любомир Минчев за класиране в следващата фаза.

След равностойна първа част българите направо пометоха съперниците си през втората и се оттеглиха на почивката с двуцифрен аванс - 48:36.

След почивката обаче домакините успяха да изравнят играта и малко след началото на четвъртата част стигнаха до пълен обрат - 73:69. До края на мача борбата беше кош за кош и финалната сирена дойде при равенство 81:81.

Допълнителните пет минути започнаха добре за Берое след осем безответни точки на Желев, Тешия и Джоунс, докато под другия кош баскетболистите на Сигал така и не успяваха да намерят верния път към коша на съперника. В оставащите 1:40 минути домакините се предадоха, като двата отбора просто изчакаха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 94:86 в полза на Берое (Стара Загора).

Най-резултатен за българите бяха Брандис Рос и Тихомир Желев, които вкараха по 19 точки, а Тенчо Тенчев и Аарън Джоунс добавиха съответно по 15 и 13 точки. Дрилон Хайризи вкара 26 точки за Сигал, а Джабари Хиндс завърши с 24 точки.

След този успех старозагорци заемат второ място в класирането на група "А" с актив от 5 успеха и 3 загуби. Другата седмица Берое приема Теодо, като при успех ще си гарантира участие в следващата фаза.