Холандия запази шансове за едно от първите две места в група "С" на квалификациите за Евро 2020, след като победи с 3:2 като гост Германия. Двата тима изиграха много интересен двубой в Хамбург, в който "лалетата" си върнаха на Бундестима за загубата на старта.

Серж Гнабри откри резултата в 9-ата минута. В 59-ата Френки де Йонг изравни, а седем по-късно Жонатан Та си вкара автогол. В 73-ата минута Тони Кроос изравни от дузпа, но до края на срещата Дониел Мален (79) и Вайналдум (91) донесоха успеха на Холандия.

Във временното класиране Германия остана втори с 9 точки, докато Холандия е шест.

Германия - Холандия 2:4

Германия - Холандия 2:4, гол на Вайндалдум

Сблъсъкът в Хамбург започва в 21:45 часа

В 8-ата минута Депай се освободи от Шулц, напредна с топката и нанесе удар, който Нойер спаси.

Минута по-късно Клостерман се измъкна на ръба на засадата, отправи удар в тялото на Яспер Силесен, който успя да отрази. Топката обаче попадна у Серж Гнабри, който много точно насочи до гредата за 1:0.

Снимка 441659

Източник: Twitter

В 15-ата минута удар от пряк свободен удар на Кроос мина над вратата. Седем минути след това опасен удар с глава на Де Лихт след центриране от корнер мина над вратата.

В 42-рата Маншафа стигна до чисто положение. След рикошет в тялото на Върджил ван Дайк топката отиде у Кроос и след това в непокрития Марко Ройс. Германският нападател стреля от девет метра - Силесен се протегна и изби.

Снимка 441660

В 50-ата минута удар по диагонала на Гнабри бе избит от голлинията от Де Лихт. В ответната атака Нойер спаси силен удар от границата на наказателното поле на Вайндалдум.

В 59-ата минута Холандия изравни. След центриране отляво Та се подхлъзна, Шулц сбърка, а от това се възползва Френки де Йонг, който се разписа за 1:2.

Снимка 441662

В 66-ата минута "лалетата" направиха пълен обрат. След центриране от корнер Ван Дайк стреля с глава, Нойер спаси. Топката стигна до Депай. Нападателят опита удар, след който Жонатан Та прати топката във вратата си за 1:2.

Шест минути след това Германия изравни от дузпа. Матайс де Лихт игра с ръка в наказателното поле. А от наказателния удар Тони Кроос с безпощаден удар изравни за 2:2.

Снимка 441668

В 79-ата минута Вайналдум се измъкна превъзходно и когато всички очакваха да стреля, той подаде успоредно на голлинията за Мален, който вкара за 2:3.

В добавеното време на срещата Вайндалдум засече отличен пас от Депай за 2:4. В последните секунди Гнабри удари греда.