Късен гол с глава на Тереза Ниелсен донесе победата на Дания над Германия с 2:1, която сложи край на продължилата 22 години доминация на Бундестима на европейските футболни първенства при дамите.

Германките са седемкратни шампионки на Стария континент и златни медалистки от Олимпиадата в Рио. Те откриха резултата още в третата минута чрез Изабел Кершовски. В началото на второто полувреме Надя Надим с глава изравни.

Дания ще играе на полуфинал с Австрия, която спечели срещу Испания след изпълнение на дузпи с 5-3.

Холандия и Англия ще излъчат другия финалист. Англичанките елиминираха другия фаворит за титлата Франция. Джоди Тейлър вкара победния гол в 60-та минута в мач игран в Девентер.

Англия нямаше победа срещу Франция на ниво дамски национални отбори от 1974-а година. Полуфиналите ще се играят в четвъртък.