Страните от Г-7 работят мълчаливо за гаранции за сигурността на Украйна след края на войната.
Това пише италианският вестник "Ла Република".
Според вестника Съединените щати настояват конфликтът в Украйна да бъде разрешен до края на годината, а според някои дори през есента, тъй като една продължителна война може да навреди на кандидатурата за преизбиране на президента Джо Байдън през 2014 г.
В момент, когато разделенията в Европа стават все по-видими, Вашингтон засилва дипломатическите канали, за да избегне риска от по-нататъшно виетнамизиране на конфликта, посочва "Ла Република".
Според вестника това може да бъде постигнато чрез размразяване на отношенията с Китай, който е положил ясни усилия на фронта на преговорите.
В тази връзка САЩ и ЕС подтикват Зеленски да смекчи условията, при които е готов да преговаря, посочва вестникът.
Няма официално потвърждение от независим изрочник
Xa-x@v
на 31.05.2023 в 15:47:10 #17Такива,като вас *
Xa-x@v
на 31.05.2023 в 15:46:45 #16ВълкСчадъР на 31.05.2023 в 14:26:11 Как да не отричат,недей писа глупости.Мен те са ми ясни,но такива не мога да ги разбера на кое се радвате?Ти наясно ли си,че им все тая за вас?
Forrest Gump
на 31.05.2023 в 14:57:01 #15#10 Успокой се, глупачето ми, дишай дълбоко
Съвет - не ходи след мен като кученце, няма да ти върже
Намери си истински пeдeрaст, вземете си стая, и правете това, което ти се отдава най-добре
Знания, логика, изводи не са това, което ти се отдава най-добре (виж предното изречение)
ВълкСчадъР
на 31.05.2023 в 14:26:11 #14@ Ха Хав Никой нищо не отрича ! Знае се че на срешата между жужето и Бай Дън през Юли 2021 в Женева, в стаята в която са говорили на 4 очи е имало глобус, на който Сибир е независима държава Затова жужето е излязъл много зъл, само Буш не му бил показвал тоя глобус
skandalen
на 31.05.2023 в 14:20:42 #13До 10 И Римската империя се разпадна разлагайки се отвътре Това ще се случи само до няколко десетилетия и със САЩ.Джендърите се оляхте и вече на всички взе да им писва от прдераcтиите ви
Xa-x@v
на 31.05.2023 в 12:51:10 #12ВълкСчадъР на 31.05.2023 в 12:34:33 Това от кога го говорят,а Западът го отрича дори и сега.
ВълкСчадъР
на 31.05.2023 в 12:34:33 #11Това е от " Комсомолская правда "
Западът е готов да поддържа Украйна в една 10 годишна война
Да фалира Ватенкастан както фалираха СССР
И после да плячкосат природните богатства
Това е разработвана стратегия за последните 30 години
alabala654
на 31.05.2023 в 10:38:13 #10Хахаха мед ми капе като гледам как глупаци като #5 се тресат от злоба
Skandalen, оказва се че много неща не знаеш
Европа не е Афганистан. Няма нищо общо. Ще го разберете ама след няколко живота.
П.С - защо не ни припомни и как СССР се разпаднаха след 10 годишна война в Афганистан? На път сме да видим подобен сценарии но за много по кратко време. В крайна сметка Русия не е СССР нали?
skandalen
на 31.05.2023 в 10:32:27 #9И се пита защо войната в Украйна вреди на президентските избори в САЩ ?! Опаа , защото американците пет пари не дават за Украйна и за външнополитическите авантюри на шайката около Байдън
Повечето едва в последната година научиха че съществува държава с такова име в Европа и поне половината дори сега едва ли ще могат да я посочат точно на картата ..."някъде там до Русия е"
Tomm
на 31.05.2023 в 09:52:05 #8Сори, не прочетох коментара на скандалния #6 , който ме е преварил.
Tomm
на 31.05.2023 в 09:50:52 #7Алабала, сигурно и хиляди афганистански "интелигенти" са разсъждавали като теб ...
skandalen
на 31.05.2023 в 09:12:22 #6До 3 Знаем ти нивото
В Афганистан похарчиха 2 трилиона и се изнесоха на бегом като пpъдливи педрасти , та ще прежалят и сега няколко десетки милиарда
Forrest Gump
на 31.05.2023 в 09:03:29 #5#3 Нали си знаеш, че си тъп? Или не? Няма значение, важното е, че другите в този форум го знаят
Няма нужда да го доказваш с всяко следващо мнение
mtl1
на 31.05.2023 в 08:41:19 #4Това да не са го писали в Италианската жълта преса? Това издание на Мафията ли е или на Италианските комунисти? Много сапункено ми се вижда.. Нито американците са свили знамената, нито украинците са тръгнали да се примирявят.. Дори и демократите да загубят изборите, имаме нулеви шансове и декларации за прекратяване на американска помощ за Украйна. Докато не се стигне до истинско виетнамизиране на конфликта и докато американците не усетят ножа до кокала тая война надали ще се спре.. А италианците може да си пишат каквото си искат..
alabala654
на 31.05.2023 в 08:39:07 #3Забавно е да гледаш как някой някъде казал нещо и бедните душици като #1 и #2 пляскат с ръчички
Чакайте вие америсанците след десетки милярди помощ за Украйна изведнъж да си размислят. Дано сте като котките с повечко животи, че един със сигурност няма да ви стигне
projekt
на 31.05.2023 в 07:58:23 #2и какво стана сега.......САЩ подхлъзнаха украинците да се бият, сега нещата ще отиват на преговори за мир, загуба на територии.... поредните подхлъзнати. следващите които се приготвят за това са тайванците. война след война, а САЩ увеличават и увеличават продажбата на оръжия. да са живи и здрави лумпените в Европа да плащат, да дават заеми които никой не връща....
Forrest Gump
на 31.05.2023 в 07:20:29 #1Според вестника Съединените щати настояват конфликтът в Украйна да бъде разрешен до края на годината, а според някои дори през есента, тъй като една продължителна война може да навреди на кандидатурата за преизбиране на президента Джо Байдън през 2024 г.
Е, аз без да съм от разузнаването отдавна го говоря това - че за Путин е изгодно войната да продължи до изборите в САЩ по няколко причини, една от тях е избиране на президент от РП.