Високопоставен представител на администрацията на президента Доналд Тръмп е поискал от ФИФА да замени Иран с Италия на предстоящото Световно първенство през 2026 г., написа "Файненшъл таймс".

Медията уточни, че от администрацията на Белия дом се позовават на геополитическото напрежение и опасенията за сигурността за иранските футболисти и останалите участници.

Националният отбор по футбол на Иран се подготвя за участие в предстоящото Световно първенство, но окончателното решение ще бъде взето от ръководството на страната, заяви председателят на Иранската футболна федерация Мехди Тадж.

Той разкри, че отборът в момента е на тренировъчен лагер и продължава подготовката си за турнира, според изявления, публикувани от официалните медии.

"Реалността е, че се подготвяме за Световното първенство. Правим подготовки. Дори днес бяхме на тренировъчен лагер и нашите играчи в момента са в лагера", каза Тадж.

ФИФА няма притеснения относно Световното първенство, въпреки вълната от насилие, обхванала Мексико

ФИФА няма притеснения относно Световното първенство, въпреки вълната от насилие, обхванала Мексико

Мексико ще бъде домакин на 13 срещи от Мондиала

"Но в крайна сметка, знаете, че ние сме част от системата. Каквото и решение да вземе ръководството, ние ще се съобразим с него", добави Мехди Тадж.