Националният селекционер - Ясен Петров, поздрави своите футболисти за силната игра през второто полувреме и постигнатия обрат срещу Северна Ирландия. "Лъвовете" спечелиха световната квалификация с 2:1.

"Радвам се много за момчетата, показаха характер. Направиха много добре второто полувреме, знаете, че имаше и специални обстоятелства, които не искам да споменавам. Радвам се за тях и съм уверен в този отбор. Предстоят ни добри дни, но ще има и тежки моменти. Днес показахме характер и спечелихме точки.

Направихме един недобър мач в Литва. Без да се оправдаваме с терена, но видяхте днес на нашия стадион как играхме. Футболистите им малко подцениха ситуацията при гола, отбелязахме леко. Караджов преди това спаси две много чисти ситуации и направи добър мач. Второто полувреме променихме някои неща, излязохме в друга схема, променихме позициите на играчите.

Този съперник е много качествен отбор, добър отбор. Всеки може да провери къде играят техните играчи и съм радостен, че ги победихме".

България - Северна Ирландия 2:1 в световна квалификация

Малко радост и за България - силно второ полувреме и класен Неделев пречупиха Северна Ирландия