България победи Грузия с 9:3 и ще спори за титлата на провеждащото се в Зимния дворец в София световно първенство по хокей на лед с група III. Нашите хокеисти ще играят тази вечер ит 19:30 часа срещу състава на Люксембург.

Герогри Искренов откри резултата в 8-та минута. Мирослав Василев, Мартин Николов и Цветан Цветанов добавиха още три попадения до края на първата третина, която практически осигури победата на българите.

Грузия е съперникът на България в утрешния полуфинал

Вчера Люксембург победи Южна Африка с 3:1

През втората част Артьом Кожулин намали, но Станислав Мухачев вкара пети гол, когато „лъвовете" бяха с човек по-малко на леда. Т Георгиев направи резултата 6:1.

В последната част Цветан Цветанов отбеляза два гола, а Георги Искренов един. Грузинците чрез Шевцов  с две попадения направиха загубата си по приемлива.

В другия полуфинал Люксембург победи Хонг Конг с 8:1. В мач за класиране на пето място Тайван се наложи над Обединените арабски емирства с 4:0.