Българският национален отбор по хокей на лед започна с победа участието на Световното първенство в Дивизия III. На турнира провеждащ се в зимния дворец в София нашите хокеисти постигнаха чиста победа с 3:0 срещу отбора на Тайван.

Азиатците, които са дебютанти в турнира играха с мисълта да загубят с минимален резултат и постигнаха целта си. Веселин Диков откри резултата в 22-та минута, а Мирослав Василев удвои минута преди края на втората третина, когато нашите бяха с човек повече на леда.

Завърши редовният сезон в НХЛ, в сряда стартират плейофите за Купа Стенли

Пет канадски отбора продължават борбата

В 55-та минута Георги Искренов асистира на Веселин Диков, който оформи крайния резултат. В група „А“ е и отборът на Хонг Конг, с който българите ще играят довечера от 20:00. Босна и Херцеговина трябваше да е четвъртия тим в групата, но не пристигна в София.

В група „B" Люксембург, който се очертава най-големия съперник на нашите за първото място в турнира разгроми Обединените арабски емирства с 17:0. А Грузия надделя над Южна Африка с 6:5.