Украйна победи Сърбия с 2:0 в приятелска среща между двата тима. Контролата се игра пред 6000 зрители в Харков.

Головете за домакините отбелязаха Йевхен Шахов и Андрий Ярмоленко.

Съставът на Андрий Шевченко доминираше през по-голяма част от двубоя и заслужено се поздрави с успех. За сърбите загубата бе втора през календарната година и първа под ръководството на Славолюб Муслин.

Западните ни съседи започнаха по-мотивирано и пред нападателя на ФК Копенхаген Андрия Павлович се откриха две възможности за гол, които той пропусна. Украинците бяха твърде предвидими в атака и не създадоха нищо интересно в отсъствието на Йевхен Коноплянка и Ярмоленко.

Въпреки това, в 38-ата минута домакините поведоха. Роман Зозуля не можа да преодолее Райкович, но притичалият Шахов вкара за 1:0.

Второто полувреме премина под домминацията на Украйна и в 87-ата минута влезлият като резерва Ярмоленко реализира дузпа за крайното 2:0.