Отборът на Левски завърши 1:1 гостуването си на Черно море в двубой от 28-ия кръг на "А" група. Въпреки пропуснатите две точки, "сините" се доближиха само на точка до 3-ия във временното класиране Локомотив (София). Така два кръга преди края на сезона, тимът на Георги Иванов-Гонзо продължава да се бори за място в турнира Лига Европа.

Георги Божилов откри резултата за Черно море през първата част, но Владо Гаджев седем минути преди края донесе точката за Левски.

Срещата на стадион "Тича" започна равностойно, като в началните минути и двата тима имаха своите шансове. Във втората минута Гаджев отправи опасен удар, който обаче мина покрай вратата. В следващите минути домакините взеха инициативата. Въпреки това "моряците" заложиха на безброй центрирания към вратата на Левски, които не носеха опасност. В 18-ата минута Черно море излезе напред в резултата. Борносузов центрира отлично от корнер и Георги Божилов с глава направи Петков безпомощен.

Две минути след гола домакините бяха близо до втори гол, но Георги Петков отрази удар на Адемар, който се оказа непокрит на границата на наказателното поле.

В следващите минути Левски взе инициативата. В 22-ата минута Ники Димитров стреля опасно, но Пиргов лови. Тимът на Георги Иванов-Гонзо така и не успя да напипа правилния ритъм до края на първата част и резултатът се запази. В самия крайна на полувремето Стоянов стреля опасно с глава, но Георги Петков спаси своя тим.

След почивката гостите се хвърлиха да търсят изравняването. В 49-ата минута Пиргов се намеси решително след центриране в полето му. В 51-ата минута Александър Александров, който се появи на мястото на Бардон на полувремето, изтърва най-чистото положение за Левски до този момент. Алекс бе изведен отлично от Телкийски, но стреля на сантиметри от страничната греда.

В 68-ата минута се стигна до сблъсъци между играчите на двата тима, като причина за това стана едно влизане на Христо Йовов в краката на Тодор Колев. В крайна сметка Дяков и Минев получиха жълти картони и страстите утихнаха.

В 72-ата минута при една контраатака, тимът на Черно море бе близо до ново попадение. Борносузов шутира силно с левия крак, но Петков спаси хладнокръвно.

В 83-ата минута Левски все пак успя да материализира териториалното си предимство и да изравни. Йовов върна топката на дъгата на наказателното поле, откъдето Гаджев шутира силно от движение и след лек рикошет кълбото спря в мрежата на Пиргов за 1:1.

До края на двубоя "сините" продължиха да натискат. В даденото от съдията продължение Левски бе близо до нов гол. Жоазиньо центрира добре отляво, Сашо Александров засече с глава, но кълбото не намери очертанията на вратата на Черно море.