Локомотив (София) спечели "железничарското" дерби срещу съименниците си от Пловдив с категоричното 3:0 на "Васил Левски". Успехът изстреля "червено-черните" на първото място, което те делят с още цели три тима- Левски, Славия и Черноморец. Квинтетът има по 15 точки,  но "сините" са и с мач по-малко.

Двубоят започна отлично за софиянци, които поведоха още след четвърт час игра. Генков започна една атака в центъра, подаде надясно към Романв, но центрирането на последния не бе добро. Все пак Асамоа овладя топката и хитро я върна към Генков, който отблизо я засече във вратата -1:0.

След това ранно попадение играта се водеше предимно в центъра. Гостите създадоха първото си по-опасно положение едва малко преди почивката. Лазаров опита красива странична ножица, но ударът му бе спасен от Пейков.

През второто полувреме столичани бяха по-активният отбор на терена. Страхотни положения профукаха Асамоа и Генков.

В 67-ата мин. "червено-черните" останаха с десет души, след една невероятно глупава постъпка на Кристиян Добрев. Опитният халф изпълни фаул преди реферът Тасков да е дал сигнал, което принуди реферът да му покаже втори жълт картон.

Въпреки числено намаления си състав, домакините набързо вкараха още 2 гола и решиха мача. Първо Романов надбяга цялата защита на "черно-белите" и принуди Гаджалов да го събори в пеналта. Генков бе точен от отсъдената дузпа - 2:0 в 71-ата мин. Само секунди по-късно Асамоа направи резултата класически.  Защитата на пловдивчани не успя да избие едно центриране от корнер и топката попадна у Асамоа. Африканецът се завъртя и с хубав удар я прати зад гърба на Лучини.

Малко по-късно гостите също получиха право на дузпа, след като Лазаров бе спънат от Пейков. Електричката обаче пропусна наказателкния удар, пращайки топката в гредата.

В самия край на срещата от игра бе  отстранен и Йонес Бенжелюн от състава на ЛОко (Пд).