Ню Ингланд Пейтриътс победи Сиатъл Сийхоукс с 28-24 в 49-то издание на мача за титлата в американския футбол, по известен като "Супербоул".

Това е четвърта титла за Ню Ингланд Пейтриътс, а Том Брейди бе обявен за MVP, съобщава topsport.bg.

Брейди бе очакваният лидер за Ню Ингланд, а финалното отиграване между Малкълм Бътлър и Ръсел Уилсън помогна на Пейтриътс да спечелят финала.

37-годишният Брейди записа своя 12-и пас за тъчдаун 2:02 минути преди края на мача, с което подобри рекорда на Джо Монтана.

Това е първа титла за Ню Ингланд Пейтриътс от 2004 година насам.

За първи път битката за трофея "Винс Ломбарди" беше излъчена пряко в българския ефир. Който не е успял да гледа мача, каналът TV+ е подготвил на повторение пълен запис от 20,30 ч.

Двубоят отново прикова вниманието на тв аудиторията в САЩ, а на полувремето публиката беше забавлявана с изпълнения на мегазвездите Кейти Пери, Миси Елиът и Лени Кравиц.