Кошмарното посрещане и множеството грешки на сервис бяха основната причина за загубата на България от Бразилия с 2:3 гейма.

Подобно на първия двубой (3:1), нашите започнаха много силно срещата и набързо поведохме с 1:0. Въпреки че победата в първия гейм не дойде лесно, затворихме частта на 24 точки благодарение на феноменалната игра на Владо Николов.

Вторият гейм също започна по отличен начин за нашите и бързо дръпнахме с 7:3 точки. Тогава обаче се прояви един от най-слабите елементи в играта нашите посрещането. След няколко индивидуални грешки бразилците бързо изравниха резултата и в крайна сметка успяха да спечелят с категоричното 25:15.

През четвъртата част нещата се обърнаха. Селесао си осигури комфортна преднина в началото, но страхотната игра на Матей Казийски и резервата Ники Николов ни донесоха победата с 22:25.

В тайбрека бразилците бяха по-концентрирани и логично спечелиха гейма с 15 на 9 точки.