България постигна една от най-лесните си победи в Световната лига по волейбол побеждавайки категорично Република Корея като гост с 3:0.В Инчеон, нашите не оставиха никакви съмнения, че са по-добрият отбор и завършиха двубоя само за 1 час и 26 минути.

Още в първия гейм си пролича класата на българите, които бързо натрупаха солидна преднина. Първото техническо прекъсване за нашите дойде при 8-4 точки. В средата на гейма по стара българска традиция се отпуснахме и допуснахме изравняване на резултата. Въпреки това, затворихме гейма с категоричното 25:19

Вторият гейм беше същинско копие на първия. Отново почнахме добре, но след поредното подценяване на противника се оттеглихме с минимална преднина на първата техническа пауза. Окрилени от това, корейците се опитаха да стигнат до нещо повече, но геймът приключи при същия резултат 25:19 в полза на българите.

През третата част домакините успяха да вземат точка повече и да загубят с 20:25 точки. Отлична игра показа Матей Казийски, който на няколко пъти се опита да пробие пода на прекрасното съоръжение в Инчеон. Така България победи лесно с 3:0 гейма и записа първа победа в тазгодишното издание на Лигата. Утре отново в 8ч. играем отново срещу Република Корея, а двубоят можете да проследите на живо в Топспорт.бг

Република Корея - БЪЛГАРИЯ 0:3 (19:25; 19:25; 20:25)

Република Корея: Су, Мун Су, Ким Хаб, Кан Дон, Ко Хи, Ха Хюн, О Хюн-либеро
Селекционер:
БЪЛГАРИЯ: Цветанов, Жеков, Казийски, Николов, Йосифов, Алексиев, Теодор Салпаров-либеро
Селекционер: Силвано Пранди.