Цветана Пиронкова претърпя тежка загуба от чехкинята Луци Шафаржова в среща от втори кръг на силния турнир в Мадрид с награден фонд 4 185 405 долара. Най-добрата ни тенисистка загуби мача с 3-6, 1-6.

Пиронкова не започна лошо, след като поведе с 3-2, но след това Шафаржова доминираше тотално на корта и даде само един гейм на пловдивчанката.

Тенисистката от Чехия записа четвърта победа от пет мача срещу първата ни ракета. Вчера Пиронкова се наложи над италианката Камила Джорджи с 6-1, 6-1 само за 51 минути. Преди това тя нямаше нито един успех в испанската столица.

Цвети неизменно участва в предните шест издания на турнира, но претърпя загуби във всички тях още на старта. С класирането си за втори кръг на тазгодишния турнир тя си осигури 27 460 евро и 65 точки за световната ранглиста.