Макар и изключително трудно българският национален отбор продължава победната си серия на Европейското  първенство по волейбол в София.

След близо 2 часа и половина игра успяхме да се наложим с 3:2 гейма над отбора на Чехия.

Треньорът Пламен Константинов се оказа прав са снощното си изказване, че не трябва да сме спокойни след  фантастичната си победа над Германия.

Чехите започнаха изключително амбициозно и успяха да се наложат  категорично в първия гейм.
След това нашите се върнаха в мача изравнявайки геймовете, но личеше пренапрежение в отбора ни,  изразяващо се в колебливо посрещане и разсеяна атака.

При 2:1 за чехите  българските  волейболисти се преобразиха благодарение и на страхотното включване на Мирослав Градинаров като диагонал.
След като изравниха резултата, при 2:2 гейма, в петия гейм те смачкаха чехите и успяха да затворят убедително мача.
Утрешната ни среща с Холандия ще бъде решаваща за първото място в групата, изпращащо спечелилия го отбор директно на четвъртфиналите.