Продължава успешното представяне на българския №2 Александър Лазов на ежеседмичния турнир на червени кортове в Анталия, Турция. 33-годишният украинец Вадим Алексеенко не можа да бъде преграда пред българина в опита му да достигне до четвърти финал в турския град през 2017-а.

Александър Лазов изравни по победи Григор Димитров през 2017-а

Бългаският №2 се справи с руснака Богдан Бобров

Лазов спечели убедително първия сет, но имаше затруднения през втората част. Той беше на прага да го загуби, изоставайки с 3-5. Левичарят от Пазарджик показа по-високата си класа и вкара сета в тайбрек, който спечели на 5 точки. Мачът продължи 1 час и 29 минути и завърши при резултат 6-1, 7-6(5).

Това е 24-та победа на Лазов от началото на годината и 22-ра в Анталия. Той ще прибави 2 точки в ранглистата на АТП и вече има 136. За класирането си на четвъртфинал българинът ще получи 438 долара.

Утре Лазов ще играе с бразилеца Педро Сакамото, който също има турнирна победа в Анталия.