Продължава слабото представяне на световния №1 Анди Мъри през този сезон. Късно снощи шотландецът загуби от италианеца Фабио Фонини с 2-6, 4-6 за един час и 30 минути игра.

Мария Шарапова няма да получи "уайлд кард" за "Ролан Гаорс"

Мария Шарапова няма да участва на "Ролан Гарос"

30-годишната рускиня няма достатъчно точки за ранглистата, за да се включи в жребия

Мъри защитаваше спечелената миналата година титла от откритото първенство на Италия провеждащо се в Рим. Шотландецът има един спечелен турнир от началото на годината, но във всички останали, в които участва отпада рано.

Той загуби подаването си в началото на мача и през цялото време изоставаше в резултата. Фонини направи общо четири пробива в мача и допусна само един в края на втория сет.

Водачът на долната част на схемата Новак Джокович имаше известни трудности, но се справи с натурализирания британец Алияз Бедене с 7-5 (2), 6-2.