„Беше много важно да започна добре. Във втория сет мачът стана по-интересен" - каза Гофен.

Поставеният под №2 Давид Гофен ще спори утре с победителя от миналата година Роберто Баутиста-Агут за място във финала на Garanti Koza Sofia Open 2017. Той спечели белгийския четвъртфинал срещу Стив Дарси с 6-1, 6-3 за 1 час и 13 минути.

Роберто Баутиста-Агут е на крачка от финала в София след успех над Жил Мюлер

Испанецът обезвери противника си със здрава защита

Мачът беше между двама тенисисти, които обичат да разиграват от дъното на корта. Това даде възможност на публиката да се наслади на дълги и оспорвани разигравания.

Гофен проби още в първия гейм. Той играеше по-търпеливо и концентрирано, което накара Дарси да прибързва и греши.

Превъзходството на Гофен беше пълно и той само за 27 минути спечели първия сет  с 6-1.

Стив Дарси

Стив Дарси

През втората част Дарси реши, че не трябва да допуска мачът да свърши за по-малко от час. Той започна да импонира на дългите разигравания на своя сънародник, което доведе до изиграването на няколко много дълги гейма.

При 2-2 Дарси поведе с 0-40. После имаше още една възможност да пробие, но Гофен се спаси.

В следващия сервис гейм на Гофен, Дарси отново можеше да излезе напред в сета, но решителната топка излезе с много малко в аут.

И когато не можеш да пробиеш, те пробиват. Гофен се възползва от предоставилата му се възможност и спечели решителната игра, повеждайки с 5-3.

В последния гейм победителя реализира първия мачбол и затвори с 6-3 за 44 минути втория сет.