Доминик Тийм е на четвъртфинал на "Мастърс" турнира в Мадрид, спасявайки цели пет мачбола в мач срещу Григор Димитров на осминафиналите. Ето какво каза той след двубоя:

"Много добър мач и за двама ни. Тайбрекът в третия сет беше невероятен. Резултатът беше 4:3 за него и той направи две невероятни разигравания. След това обаче аз изиграх няколко много добри точки. В тайбрека нещата винаги опират малко до късмет, но аз мисля, че и двамата направихме добър мач. Най-лошото в тениса е, че само единият може да победи.

Спасих 5 мачбола! Не помня някога да съм го правил в мач, така че се чувствам страхотно. Тайбрекът беше 50:50. Но в третия сет аз показах наистина добра психическа устойчивост. Допуснах ранен пробив, но се върнах добре. Много съм щастлив, че спечелих тайбрека, защото последния път бях загубил от Вавринка в Индиън Уелс и сега вярвах, че е мой ред за победа".

Григор Димитров загуби от Доминик Тийм мач, който през цялото време мислеше, че е спечелил

Типично за Григор: Българинът аут от Мадрид след нарисуван мач срещу Доминик Тийм