Стан Вавринка е поредният представител на елита в световния тенис, който бе елиминиран на турнира в Монте Карло.

След отпадането на световния №1 Анди Мъри по-рано днес, турнирът от серията "Мастърс" приключи и за швейцареца. Носителят на 3 титли от "Големия шлем" загуби на осминафиналите от поставения под №16 Пабло Куевас (Уругвай) с 6:4, 6:4.

Анди Мъри, Томаш Бердих и Адриан Манарино отпаднаха на осминафиналите в Монте Карло

Вижте кои продължават напред

Пробив в третия гейм бе достатъчен на уругваеца, за да спечели първия сет, а във втория Куевас взе подаването на съперника си още в първия гейм и задържа аванса си, за да елиминира Вавринка от турнира след 1 час и 18 минути игра.

Вавринка е шампион в Монте Карло през 2014 година, когато на финала победи сънародника си Роджър Федерер.