Приключи българското участие на турнира на УТА провеждащ се във втория по големина град на Русия Санкт Петербург.

Изабелла Шиникова се беше записала и за турнира при двойките. Тя заедно с украинката Валерия Страхова замениха водачките в схемата Кики Бертенс (Холандия) и Йохана Ларшон (Швеция), които се оттеглиха от надпреварата. Ларшон получи травма в бедрото по време на мача си с представителката на Казахстан Юлия Путинцева.

Бързо сформираният дует Шиникова - Страхова игра много добре и успя да вкара в решителен гейм мача срещу рускините Вероника Кудерметова и Ксения Ликина. Първият сет беше спечелен след тайбрейк от двойката на Изабелла - 7-6(5). Втората част беше за рускините - 2-6.

Решителният гейм, който се играе до 10 точки се оказа победоносен за представителките на домакините и завърши с резултат - 3-10.

Винъс се готви да покори Санкт Петербург

Вторият по големина руски град събира част от елитните тенисистки

В квалификациите по единично участваха три българки - Елица Костова, Изабелла Шиникова и Виктория Томова.

Следващата седмица най-добрите български тенисистки ще играят в столицата на Естония, Талин. Там те ще стартират участието си във „Фед къп".