„Мачът беше много оспорван и трябваше да играя наистина добър тенис" - каза Баутиста-Агут.

Победителят от миналата година на Garanti Koza Sofia Open Роберто Баутиста-Агут ще играе утре на полуфинал. Той победи левичаря от Люксембург Жил Мюлер с 7-5, 7-6(5) за 1 час и 42 минути. В последния мач преди финала Баутиста-Агут ще играе срещу белгиец - Давид Гофен или Стив Дарси.

Димитър Кузманов и Александър Лазов отпаднаха достойно

Българите играха равностойно с една от най-силните двойки в света

И двамата започнаха мача с изпълнението на неотразими сервиси, което не даваше възможност за дълги разигравания. Всеки  печелеше подаванията си до 12-тия гейм, когато се очакваше закономерен тайбрек.

Тогава представителят на Люксембург пресили две топки и предостави три възможности за пробив. Испанецът се възползва от втората и спечели първата част с 7-5 за 38 минути.

Жил Мюлер

Жил Мюлер

Вторият сет започна с един един дълъг гейм продължил 10 минути. Мюлер на няколко пъти беше извикан на мрежата с по-слаби ретури и това водеше до идентични грешки от негова страна. Все пак с много труд той успя да си спаси подаването.

Играта продължи с лесни сервис геймове за Баутиста-Агут и трудни за Мюлер за да се стигне до закономерен тайбрек.

В него до 3-3 и двамата печелеха сервисите си. Тогава шампионът от миналата година се възползва от грешка на своя съперник и поведе. Мюлер върна мини пробива, но ново негово прибързано действие доведе до победата на испанеца с 7-5. Вторият сет продължи един час и 2 минути.