Рускинята Светлана Кузнецова спря победния път на Южени Бушар и я елиминира на четвъртфинал от откритото първенство на Мадрид по тенис. Кузнецова се справи неочаквано лесно с възвръщащата формата си канадка. Мачът продължи 1 час и 17 минути и завърши с резултат 6-4, 6-0.

Южени Бушар на четвъртфинал, Кербер се отказа

Канадката възвръща формата си

Бушар беше равностойна до последния десети гейм на първия сет. Тогава рускинята проби и сломи съпротивата на своята противничка. Канадката не можа да спечели повече нито един гейм в мача. Двете играха агресивно, но по-здравата физика на Кузнецова се оказа решаваща.

Днес Светлана Кузнецова ще играе на полуфинал с французойката Кристина Младенович. В другата среща миналогодишната победителка Симона Халеп от Румъния ще спори за място на финал с правещата много силен сезон латвийка Анастасия Севастова.