Както се очакваше, Виктор Троицки нямаше големи проблеми срещу играещия с „уайлд кард" турчин Джем Илкел и го победи в първия си мач от Garanti Koza Sofia Open 2017. Сърбинът доминираше през цялото време и спечели с 6-3, 6-2. Срещата продължи само 50 минути.

Троицки проби за 3-1 в първия сет и после играеше само да печели собствените си сервис геймове. Той загуби само 7 точки, когато подаваше и нямаше как турчинът да върне пробива. Виктор също не достигна до нова възможност да спечели подаването на Джем.

Партньорът на Григор Димитров на двойки отпадна след зрелищен мач

Фирстенберг и Клижан елиминираха Матковски и Куреши

Втората част започна с нов пробив на сръбския тенисист. Той продължи да натиска и независимо от силните сервиси на турчина, вторият пробив стана факт за 4-1.

Джем Илкел

Източник: LAP.bg

Джем Илкел

Виктор Троицки ще играе на осминафинал срещу холандеца Робин Хаасе и при победа ще се изправи (много вероятно) в петък от 18:00 часа срещу Григор Димитров. Известно е, че Троицки е неудобен съперник за Гришо.

Миналата година Виктор Троицки загуби финала на турнира срещу Роберто Батиста-Агут.