Шампионката от 2004-а година Винъс Уилямс (САЩ) пропусна два мачбола и отпадна във втория кръг на турнира по тенис на зелен клей в Чарлстън с награден фонд 776 хиляди долара. Поставената под номер 3 американка загуби от германката Лаура Зигемунд с 4:6, 7:6(3), 5:7.

Германката водеше със сет и 5:3 гейма, а при 5:4 сервираше за победата и стигна до мачбол, но Уилямс го отрази, а след това изравни резултата с успех в тайбрека със 7:3 точки. В решаващата трета част американката на три пъти излизаше напред с пробив, а при 5:4 имаше подаването и поведе с 40:15, но не се възползва от шансовете си да затвори мача и след това допусна пълен обрат.

В третия кръг Зигeмунд ще се изправи срещу номер 15 в схемата Луцие Шафаржова, която се справи с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Бетани Матек-Сандс с 6:3, 6:3.

Американката Шелби Роджърс поднесе друга изненада, след като отстрани водачката в схемата и вицешампионка в турнира през 2015 година Мадисън Кийс също от САЩ с 4:6, 6:1, 6:1.

Миналогодишната финалистка Елена Веснина (Русия), поставена под номер 4, също напусна рано, победена сензационно от квалификантката Фани Щолар (Унгария) с 6:7(7), 6:7(3).