Канадката Южени Бушар се класира за четвъртфинал на турнира Мастърс 1000 в Мадрид, след като елиминира завръщащата се като №1 германка Анжелик Кербер. Кербер се отказа поради контузия, когато нейната съперничка водеше имаше нужда само от един гейм за да спечели мача.

Григор Димитров на осминафинал в Мадрид след умна победа срещу Иво Карлович

Българинът направи нужните му два пробива и ще играе с Доминик Тийм

След успеха си над Мария Шарапова канадката показа ,че възвръща формата си, с която преди време влезе в елита. Кербер проби още в първия гейм на мача, но не можа да вземе нито веднъж подаването си в мача. Сетът все пак беше относително равностоен и спечелен от Бушар с 6-3.

През втората част доминацията на Южени беше пълна. Тя поведе с 5-0 и Кербер се отказа. Бушар ще играе на четвъртфинал с рускинята Светлана Кузнецова победила китайката Чиан Ван с 6-4, 7-5.

Победителката от миналата година Симона Халеп остана най-високо поставената състезателка в основната схема. Тя победи трудно здравата австралийка Саманта Стосър с 6-4, 4-6, 6-4. Халеп щe продължи защитата на трофея срещу американката Коко Вандевег.