Георги Стоянов и Димитър Калчев загубиха първите си две срещи от Европейското първенство по плажен волейбол до 22 години в Баден (Австрия).

Симона Николова и Йоана Николова с две загуби на Европейското в Баден

Българките още имат шанс да продължат напред

Българите нямаха сериозни аргументи срещу представителите на Дания Мартин Янсен и Якоб Бринк и отстъпиха за 27 минути с 11-21, 16-21.

Вторият им мач беше срещу едни от фаворитите за титлата - поставените под №2 норвежци Матиас Бернтсен и Андерс Мол. Стоянов и Калчев издържаха на корта 28 минути. Те отново записаха 27 точки и отстъпиха с 10-21, 17-21.

Днес от 17:30 часа българските представители ще играят с австрийците Киндл  и Клафингер. При победа те ще могат да се класират за елиминационната фаза. Австрийците вчера успяха да спечелят един гейм срещу фаворизираните норвежци.