Подсиленият отбор на Славия победи носителя на Купата на България по волейбол Левски с 3:2 (23-25, 25-22, 15-25, 25-13, 15-12) и се класира за финал срещу Марица. Мачът беше много оспорван и драмтичен и достави удоволствие на зрителите в столичната зала "Христо Ботев".

Волейболистките на Левски пречупиха ЦСКА

"Червените" нямаха отговор на сервисите на Кристина Гунчева

Волейболистките на Левски нямаха загубен гейм в предварителната група. Те поведоха с 2:1 гейма, като третата част спечелиха на 15. "Белите" направиха много силен четвърти гейм, в който Русена Сланчева бележеше точка след точка.

В началото на тайбрека Левски дръпна с няколко точки разлика, но както често се слчува в дамски мачове преднината бързо беше пропиляна. В последните няколко точки славистките доминираха и заслужено се класираха за финал.

В първата среща Марица срещна съпротива от младия отбор на ЦСКА. "Червените" успяха  да спечелят третия гейм. Все пак пловдивчанки спечелиха с 3:1 (25-13, 25-11 23-25 ,25-12).

Днес от 18:00 часа е финалът между Марица и Славия. Двата отбора играха вече в предварителната група и там пловдивчанки спечелиха лесно с 3:0.