Волейболистите на Славия поднесоха безкрайно неприятна изненада на своите фенове, като допуснаха да бъдат елиминирани от турнира за Купата на България.

Звездец (Горна Малина) сътвориха сензацията във 2-ия кръг от надпреварата и продължават напред, след успех над столичани с категоричното 3:0 (25:21, 25:15, 25:22).

Така Звездец се класира за третия кръг за Купата на България, където към победителите от този етап се присъединяват и първите четири тима от Суперлигата.

Данчо Лазаров впечатлен от Вечното дерби при дамите

"Тези момичета имат голямо бъдеще"

Едва 150 зрители, обаче, изгледаха успеха на своите, който е първи такъв пробив на Звездец в турнира.

В началото на мача Славия диктуваше темпото, но в решителните минути на първия гейм домакините направиха обрат и надвиха съперника като спечелиха с 25:21.

В следващите две части волейболистите на Горна Малина имаха превес, не позволиха обрати и стигнаха до чиста победа след 25:15 и 25:22.