ЦСКА победи Славия с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Българска армия".

Победното попадение за домакините отбеляза Тиаго Родригес. Футболистът на "червените" вкара третия си пореден гол за тима след 22 минути игра.

Минута след това той можеше да се разпише отново, но почти безупречният в този мач вратар на съперника спаси.

Победата за отбора на Стамен Белчев бе в графата "задължителни", тъй като "червените" не бяха печелили повече от месец. За последно те сториха това срещу Дунав (3:0) на 22 септември у дома. След това последваха три поредни равенства в шампионата - срещу Етър, Пирин и Левски.

Снимка 319613

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Славия 1:0, гол на Тиаго!

Фернандо Каранга трябва да се пази от жълт картон

Първото полувреме премина очаквано при доминация на домакините и диктуване на игровия ритъм, от тяхна страна.

"Червените" владееха топката в по-голяма част от времето, като не спираха да притискат съперника си, в опит да открият резултата на ранен етап от сблъсъка.

Снимка 320538

Няколко пропуска на атакуващите състезатели на тима предхождаха головата акция на "армейците" в 24-ата минута, когато Каранга проби отдясно по нападението на отбора и стреля, брилянтният в този мач вратар на "белите" отрази удара, но при добавката Тиаго даде по-скоро заслужено предимство на състава си.

Снимка 320531

Родригес можеше да се разпише отново минута по-късно, но този път нямаше късмет при своя изстрел.

Снимка 320537

Вратарят на Славия действително бе най-важният футболист в постройката на гостите през първото полувреме, като спасяваше всичко, което на практика би могло да улови или отрази, с изключение на головата ситуация, в която падна и единственото попадение за първите 45 минути.

Малко преди почивката бяха показани няколко поредни официални предупреждения, като играта определено загрубя.

Снимка 320536

Второто полувреме не предложи кой знае какво на малкото фенове по трибуните.

Играта се водеше предимно в средата на терена, като чистите голови ситуации този път не бяха налични.

ЦСКА остана по-настоятелният от двата отбора на терена, но така и не успя да стигне до ново, решително попадение.

Снимка 320533

На върха на "армейската" атака трябваше да се внимава днес, защото жълт картон за Каранга щеше означава, че голмайсторът на ЦСКА ще пропусне двубоя в Разград с Лудогорец следващия уикенд. Това, за щастие на щаба на отбора, не се случи.

Успехът приближи "армейците" отново на 2 точки от Лудогорец, преди "зелените" да изиграят двубоя си с Левски от текущия кръг.