/БУЛНЕТ/. Един от най-големите автомобилни пилоти в света - легендата Дейл Ейнхарт-старши, загина по време на състезание от сериите НАСКАР в Дайтона, щата Флорида. Инцидентът стана в последната обиколка на пистата, когато "Шевролетът" на американеца закачи "Доджа" на Стърлинг Марлин, двата автомобила се завъртяха, а върху тях връхлетя и "Понтиакът" на Кен Шрейдър. Всичко това се случи при скорост от около 290 км/час. "Не знам какво стана - изведнъж всички бяхме катастрофирали", заяви Шрейдър, който се отърва невредим от трагичния сблъсък.

Дейл Ейнхарт-старши бе незабавно откаран в местната болница, където почина следствие на получените мозъчно-черепни травми. В последните минути от живота му до него бе неговият син Дейл Ейнхарт, който зае второто място в Дайтона. Победител стана Майкъл Уолтрип. За да поднесе своите съболезнования на семейството на загиналия пилот, по телефона лично се обади и президентът на САЩ Джордж Буш, който бе близък негов приятел.

Дейл Ейнхарт-старши е седемкратен носител на "НАСКАР Уинстън Къп". Освен на високите скорости, той беше любител и на тихия, спокоен живот. За всеобща изненада автомобилният пилот живееше в ранчото си в Муурсвил, където отглеждаше коне, кучета, котки, бикове и пилета.