Поредното самоделно взривно устройство избухна тази сутрин в жилищен блок в Перник. Това е петият атентат в пернишко за последните 2 месеца. Бомбата самоделка е била поставена на 6-и етаж на вход Б на жилищен блок №5, намиращ се на улица “Ленински проспект”. Избухнала е 20 минути преди 4 ч.

Вследствие на взрива няма пострадали от живущите. Нанесени са само материални щети. Не може да се каже на този етап към кого е насочен атентат, тъй като във входа живеят криминално проявените лица, известни в Перник като Кръстьо, Мотореца и Веско Месара.

Тази сутрин в РДВР – Перник се проведе заседание по повод поредния взрив, но началникът, полковник Румен Йорданов, ограничи коментара си с това, че са били обсъдени мерките, които ще се предприемат.