
Двигателят с директно впръскване FSI е разработен от спортния екип на Audi за модела R8 Le Mans, който е неизменен победител в едноименното състезание през последните години. От спортните надпревари е взето и решението за монтиране на бутон Sports на волана, който позволява регулиране на подаването на газ.
Електронната програма за стабилност (ESP) пък се намесва, когато засече аварийна или опасна ситуация. Автомобилът е по-нисък с 30 мм от стандартния вариант A4.
Audi ще представи и спортна версия на TT в Женева.
В същото време компанията обяви рекордни финансови резултати за 2004 г. „Audi се утвърди на световния автомобилен пазар и продължи успеха си от предходните години. През предстоящата година планираме да увеличим оборота при това значително“, заяви проф .д-р Мартин Винтеркорн, председател на борда на директорите на Audi.
Оборотът на концерна за изминалата година е 24,5 млрд. евро, което е растеж от 4.7%. Резултатът преди данъчно облагане е увеличен с 3.7% или 1.142 млн. евро.
Печалбата след данъчно облагане е повишена със 7.4%, или рекордното ниво от 871 млн. евро. Общо инвестициите за 2004 са увеличени с 0.4% до 2.056 млн. евро.
В средносрочен план за периода от 2005 – 2009 са планирани средства в размер на 12.6 милиона евро. „Над 70% от тази сума ще бъде инвестирана в нови продукти.
Високият дял свидетелства за намеренията за развитие на продуктовата гама . В бъдеще се предвижда разработването и навлизането на нови модели и развитието на деривати на съществуващи модели”, обяви финансовият директор Руперт Щадлер.
За 11 поредна година Audi достига рекордни стойности на продажбите. За 2004 г. са закупени 779 441 автомобила, което е увеличение с 1.2%. В 21 от общо 50 пазара са постигнати рекордни резултати. Това са Източна Европа 19.3%, Африка 17.2% и пазарите в Близкия Изток 58.5%. Към пазарите с растеж е и Великобритания, пазар на който продажбите за изминалите 7 години са се увеличи повече от два пъти.
Само за 2004 г. растежът е 11,1 %, или 77 882 автомобили. В Испания ръстът е 6,4% (43 764 коли), а в Белгия 1,9 % (21 509). Най-големият експортен пазар остава САЩ с 77 917 доставки, където е регистриран спад с 9,8 %. Рекордни стойности се отчитат в Китай с 64 018 (+ 0,8 %) и Япония (4,7 %, 13 751).