Insignia се отличава с плавен, мощен силует с подобна на спортно купе линия на покрива.
Изисканите форми на каросерията се подчертават от внушителна радиаторна решетка с оформена по нов начин маркова емблема на Opel.

"В лицето на Insignia ние представяме един вълнуващ нов стилистичен речник, съчетаващ скулптурния артистизъм с германска прецизност", отбелязва Марк Адамс, вицепрезидент на GM Europe, отговорен за дизайна.
"Целта ни е да създадем автомобил с уверена външност, която приковава вниманието върху себе си и излъчва великолепните динамични характеристики на Insignia със самата си същност."

Арматурното табло се извива от блока с контролните прибори към вратата по изключително изискан начин, обгръщайки пътниците.
Тази, наподобяваща крило форма впоследствие ще намери своето отражение при всички модели на Opel.
Червеното вътрешно индиректно осветление, което също ще е част от бъдещите модели на марката, излъчва топла, луксозна атмосфера.

Девет различни настройки на светлинния сноп на предните адаптивни AFL (Adaptive Forward Lighting) светлини се настройват автоматично, за да се съобразят по оптимален начин с различните условия на пътя и стила на шофиране.
Друг нов елемент от системата AFL са дневните LED-светлини, които изразходват значително по-малко енергия от конвенционалните светлини с халогенни тела, с което водят до снижаване на емисиите на CO2 от 6 гр/км до почти нула.

"Както личи във всеки елемент от новия автомобил, Insignia е резултат от нашите усилия за създаване на автомобил, който да съчетае ярък дизайн, отлична динамика на пътя и новаторски технологии", отбелязва Хaнс Х. Демант, изпълнителен директор на Adam Opel GmbH.

Insignia ще се предлага от самото начало с възможност за избор между предно и двойно предаване.
Системата "Adaptive 4X4" се отличава с активно, светкавично преразпределение на въртящия момент и осигурява не само по-добро сцепление, но и повишава стабилността и динамиката на пътя.

При версията с двойно предаване на Insignia системата с електронен контрол на окачването FlexRide със своята функция Adaptive Stability Technology спомага за идеална адаптация към актуалните условия на пътя и позволява на водача да избере най-подходящите за своя вкус и настроение настройки.
Системата FlexRide се предлага по желание и при версията на модела с предно предаване.

Всички двигатели на Opel Insignia отговарят на нормата за вредни емисии Euro 5и ще се предлагат в съчетание с механични или автоматични шестстепенни трансмисии.
Четирите бензинови агрегата в гамата обхващат диапазона от четирицилиндровия мотор със 115 к.с. до топверсията V6 с 260 к.с..
Трите нови турбодизелови двигателя с директно впръскване на горивото се отличават с работен обем 2.0 литра и максимална мощност между 110 и 160 к.с.

Впоследствие гамата на Insignia ще бъде допълнена с версия EcoFLEX, отличаваща се с много ниски емисии на CO2, както и с допълнителни по-мощни варианти.

Вариантите седан и хечбек на Insignia ще отбележат своя официален дебют на 22 юни 2008 година в рамките на автомобилното изложение в Лондон и ще бъдат на разположение на клиентите в дилърствата на марката в България през първото тримесечие на 2009 година.

Източник: auto-press.net